Black & White Polska

Odkryj, kim naprawdę jesteś!


  • Index
  •  » Dyskusja
  •  » Ogólna dyskusja na temat Black and White

#1 2012-04-02 21:26:23

Wyszegmocny

Administrator

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 13
Punktów :   

Ogólna dyskusja na temat Black and White

W tym temacie możemy porozmawiać ogólnie o całej serii Black and White. Co Wam się w niej podobało? Jak ją oceniacie? Czy doczeka się kontynuacji? Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2012-04-02 21:41:33

Ewel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ogólna dyskusja na temat Black and White

Kocham tą grę! Kocham! Kocham i nigdy się nie odkocham! Mam do niej ogromny sentyment. Jako dzieciak nie raz zerwałam nockę przy tej grze. Zawsze się dziwiłam tym, że tak szybko nadszedł poranek . Wyśmienity klimat, grafika również ma swój urok, wygodne sterowanie. No ale największym atutem jest oczywiście chowaniec. Tu Lionhead odwalił kawał wyśmienitej roboty. Największą frajdę sprawiało mi obserwowanie jak się zmienia wraz z upływem czasu. Wraz z nami i otaczającym światem. Jak się uczy i wykorzystuje wyuczone formułki w praktyce. Cholercia.... Normalnie rozpierała mnie duma! To tak jakbym wychowywała dzieciaka ;d

Offline

 

#3 2012-04-02 21:48:38

NEMELESS

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 12
Punktów :   

Re: Ogólna dyskusja na temat Black and White

Jeżeli chodzi o B&W to zdecydowanie i pewnie tak jak większość wole jedynke od dwójki. Dwójka była zdecydowanie przesadzona, nie tak jak w jedynce gdzie się siedziało na tej pierwszej lub drugiej wyspie, godzinami rozkoszując się grą i naszą boską mocą. Oczywiście B&W 1 też ma spore wady które możnaby poprawić w trójce (oby była), m.in. źle skonstruowany balans zły/dobry bo gdy się spojrzy na zadania to rozwiązania do złego boga są poprostu nieopłacalne i to odrazu widać więc według mnie nie można wybrać jednego kierunku. Bo gdy chcemy być źli i też chcemy mieć wszystko co możliwe do zdobycia w grze to jest niemożliwe, ponieważ wybierając w zadaniach złe rozwiązania to tracimy połowe cudów w grze (chodzi o kampanie). Kolejną wadą B&W 1 jest zadanie z głodnymi dziećmi na drugiej wyspie, w której MUSIMY zabić dzieci jednocześnie stając się złym bogiem. Następną według mnie wadą jest to że gdy wybierzemy ścieżke złego boga to ona prowadzi do klęski, ponieważ gdy puścimy maksymalny megawybuch w wiosce to stracimy wpływy, czyli wywnioskować można że trzeba o nich w pewnym sensie dbać a gdy dbamy o wieśniaków już nie jesteśmy 100% źli. Coś takiego powinno być rozwiązane elementem RPG czyli wkraczając na wyspe gdy jesteśmy źli to mamy takie zadania, a gdy jesteśmy dobrzy to inne zadania, i tak na każdej wyspie (oprócz pierwszej).Oczywiście wady B&W 1 to poprostu czyste bugi których można spotkać wiele. Pomimo tylu wad ja nadal wole jedynke od dwójki, czemu? Odpowiedź jest prosta- klimat. Od początku można poczuć że jesteśmy tym jedynym bogiem, mamy boską moc, boskiego chowańca, wielu wierzących. Tego oczekuje od B&W 3 świetnego klimatu z 1 i dobracowania.

Offline

 
  • Index
  •  » Dyskusja
  •  » Ogólna dyskusja na temat Black and White

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sp37.pun.pl www.igpz.pun.pl www.pierwszae.pun.pl www.minecraft-sdc.pun.pl www.oszustwsieci.pun.pl